Ia w Bałtowie

W czwartek 14 maja 2015r. uczniowie klasy Ia wraz z wychowawcą Bożeną Reszko i rodzicami wybrali na wycieczkę szkolną do Parku Rozrywki w Bałtowie. Pierwszym punktem programu był Park Jurajski. Idąc ścieżką edukacyjną wśród makiet dinozaurów w naturalnych wymiarach, pani przewodnik zapoznała dzieci z epokami geologicznymi oraz życiem i zwyczajami dinozaurów. Wiele wrażeń czekało na dzieci w Oceanarium, gdzie dzięki nowoczesnej technologii mogły obejrzeć podwodne, prehistoryczne potwory żyjące przed setkami milionów lat w oceanie. Amerykański żółty schoolbus zawiózł dzieci na bałtowskie safari. Tam przez okna autobusu mogliśmy przyjrzeć się z bliska dzikim zwierzętom takim jak: żubry, lamy, muflony, jelenie, dziki, kozice, koniki polskie. Przekraczając bramę Sabatówki, dzieci trafiły wprost do magicznej Chaty Czarownicy. Przechodziły przez czarodziejski tunel, sieć pajęczą i wysłuchały różnych ciekawostek ze świata wiedźm i czarownic. Wiele uciechy sprawiła dzieciom przejażdżka kolejką bałtowską, która zawiozła ich w podróż po najpiękniejszych zakątkach okolicy Bałtowa. Z wyprawy do świata dinozaurów dzieci wracały pełne niecodziennych wrażeń.