"Ekologiczne spotkanie"

Świat bije na alarm; ratujmy naszą planetę. Na nauczycielach oraz rodzicach spoczywa trudne zadanie — rozwijać u dzieci taką postawę, aby zawsze pamiętały o środowisku naturalnym i  o tym, że „czy to zima, czy to lato, śmieci sprzątać zawsze warto”.
W tym celu, w ramach obchodów Dnia Ziemi, odbył się w naszej szkole pt.: "Ekologiczne spotkanie" według scenariusza Barbary Choroś i Zofii Soboń. Apel przygotowali uczniowie klas V i VI pod opieką pani Agnieszki Krupy i pani Barbary Wrzosowskiej. W rolę "groźnej czarownicy, znanej w całej okolicy" wcieliła się Aleksandra Głowacka.
Rozstrzygnięty został również konkurs fotograficzny. Zadaniem uczniów było wykonanie dwóch fotografii, a mianowicie własnego zwierzątka oraz krajobrazu Starachowic.
I miejsce zajęła Dagmara Łyżwińska kl. IV b,
II miejsce - Julia Borowiec kl. V a oraz Alicja Surdy kl IV b,
III miejsce - Tatiana Pluta kl. V a.