Dzień Tolerancji

W dniu 17 listopada br. obchodziliśmy Dzień Tolerancji. Jest to święto obchodzone corocznie na całym świecie 16 listopada. Zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją w 1995 roku z inicjatywy UNESCO. Dzień ten stał się okazją do zastanowienia się nad własną postawą m.in.: wobec przedstawicieli innych religii, kultur, koloru skóry, a także tych, których poglądy i zachowanie różnią się od naszych. Na szkolnych korytarzach wyeksponowane zostały dekoracje przedstawiające różne symbole i hasła nawiązujące do tematyki i ogólnych założeń Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Dodatkową atrakcją był strój. W tym dniu uczniowie ubrani byli w kolory tęczy: czerwony, zielony, żółty, pomarańczowy, niebieski, fioletowy i granatowy. Uczniowie klas IV – VI mieli okazję wykonać plakaty nawołujące do tolerancji. Z wszystkich prac powstała gazetka którą mogli podziwiać zarówno uczniowie naszej szkoły jak i ich rodzice.
Na podsumowanie dnia wszyscy w kolorowych strojach ustawili się do pamiątkowego zdjęcia. Za zorganizowanie i przeprowadzenie Dnia Tolerancji w naszej szkole odpowiedzialne były: pani Monika Major - nauczyciel matematyki oraz pani Agnieszka Krupa - Rzecznik Praw Ucznia.