Dzień Pluszowego Misia

CZY TO JUTRO, CZY TO DZIŚ, WSZYSTKIM JEST POTRZEBNY MIŚ tak pisała Helena Bechlerowa, autorka wielu książek dla dzieci. Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez pluszowego misia. Większość z nas nie raz tuliło się do ukochanej maskotki w momentach smutku, uśmiechało się do niej w chwilach radości.
26 listopada z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w naszej szkole odbyła się uroczystość ku czci poczciwego, starego misia. Dzieci z zerówek z wielką radością przyszły do szkoły w towarzystwie swoim pluszowych przyjaciół. Z tej okazji po prostu zaroiło się od misiów!!! Były te zupełnie malutkie, średnie oraz te wielkie, które trudno nawet objąć. Podczas tego wyjątkowego dnia dzieciaki śpiewały „misiowe" piosenki, recytowały wiersze i uczestniczyły w konkursach. Z radością bawiły się i tańczyły ze swoimi pluszowymi misiami w rytm znanych piosenek: „Stary niedźwiedź", „Tańczące misie", „Jadą, jadą misie. Obejrzały prezentację multimedialną o historii pluszowego misia. Honorowym gościem tej uroczystości był oczywiście Kubuś Puchatek, który w ramach kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom przeczytał bajkę „Urodziny Puchatka”. Jak przystało na 110 urodziny nie mogło zabraknąć wspaniałego tortu i wspólnego śpiewania „200 lat”. Na zakończenie każde dziecko otrzymało „Dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia” oraz misiową kolorowankę. Ten dzień był dla wszystkich naprawdę wyjątkowy i „misiowo” udany.
Życzymy wszystkiego dobrego naszym cudnym Misiom w dniu ich Święta. Czekamy już na 111 urodziny.