Dzień Bezpiecznego Internetu

Zagadnienia związane z mądrym i bezpiecznym użytkowaniem zasobów Internetu są ciągle ważnym elementem edukacji dzieci i młodzieży, dlatego nasza szkoła 11 lutego 2020 r. tradycyjnie włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu.
Na korytarzu szkolnym zawisły plakaty promujące bezpieczeństwo w Internecie. Omawiano zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, zasady netykiety oraz zagrożeń jakie można napotkać w sieci. Uczniowie klasy 6b rozdawali ulotki „Zasady antyhejtowe”, czyli jak skutecznie reagować na przemoc słowną w Internecie oraz przepytywali swoich kolegów oczywiście z wiedzy o Internecie. W ramach DBI przeprowadzony został również konkurs plastyczny: „Hejt – mówię STOP!”. W konkursie wyróżniono pracę: Wiktorii Sadrak (7b), Asi Walendzik (7b), Amelki Kozdęby (5a) oraz Doriana Tchurza (klasa 4).
DBI to święto obchodzone na całym świecie od 2004 roku. Tegoroczne hasło przewodnie obchodów: „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” ma zachęcić użytkowników do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online, angażowania się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia. Organizatorem wydarzenia w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet. Patronatem honorowym akcję objęło: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Komenda Główna Policji.