"Chcę zdrowo i bezpiecznie żyć"

CHCĘ ZDROWO I BEZPIECZNIE ŻYĆ- takie hasło przyświecało dzieciom z klasy zerowej naszej szkoły, które pod opieką nauczycielek Bożeny Reszko i Jowity Herman odwiedziły pracowników Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Starachowicach. O trudnej i odpowiedzialnej pracy lekarzy, ratowników i pielęgniarek opowiedział dzieciom kierownik Pogotowia Ratunkowego mgr inż. Jarosław Chrobot. Małe dzieci z ciekawością oglądały wyposażoną w najnowocześniejszy sprzęt medyczny karetkę reanimacyjną. Dzieci zwiedziły dyspozytornię oraz uczestniczyły w pokazie czynności ratunkowych z wykorzystaniem aparatury i sprzętu medycznego używanego podczas akcji ratowniczych. Pobyt dzieci w pogotowiu był częścią projektu realizowanego w szkole w ramach przystąpienia do sieci szkól promujących zdrowie. Uczniowie, dla których wizyta w Pogotowiu Ratunkowym była niecodziennym wydarzeniem, dziękują dyrekcji i pracownikom za poświęcony czas i cenne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa.