"Champion of English"

W dniu 10.04.2013r. w Szkole Podstawowej nr 10 odbył się II Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas IV-VI Szkół Podstawowych "Champion of English". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Laura Pituch i Joanna Beźnic z kl.4a, Alicja Surdy z kl.5b i Artur Cygan z kl.5a oraz Kacper Koper z kl. 6a i  Mikołaj Pożoga z kl. 6b.  Konkurs składał się z dwóch etapów. Eliminacje miały miejsce w szkołach podstawowych biorących udział w konkursie. Etap finałowy odbył się w Szkole Podstawowej Nr 10. Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności zmagając się z zadaniami sprawdzającymi umiejętności: czytania ze zrozumieniem, komunikowania się, poprawnego stosowania gramatyki oraz słownictwa. Etap finałowy stanowił test pisemny trwający 50 minut, z podziałem na kategorie wiekowe.  Do konkursu przystąpiło 36 uczniów ze starachowickich szkół podstawowych:
SP Nr 1, SP Nr 10, SP Nr 11, SP Nr 12, SP Nr 13, SSP STO.
Komisja wyłoniła 13 laureatów w każdej kategorii klas IV – VI, wśród których znalazły się nasze uczennice.
W kategorii klas czwartych najlepsza okazała się Laura Pituch z klasy 4a, zdobywając I miejsce i tytuł „CHAMPION OF ENGLISH”
W kategorii klas piątych zaszczytne II miejsce zajęła Alicja Surdy z klasy 5b.
Gratulujemy im sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.