"Bieg po zdrowie"

„Bieg po zdrowie” to kolejny program antytytoniowej edukacji zdrowotnej skierowany do uczniów klas IV oraz ich rodziców lub opiekunów. Został on zainicjowany przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia oraz Rzecznika Praw Dziecka. Głównym celem programu jest opóźnienie lub zapobieżenie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży oraz pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego. Istotnym celem realizowanej edukacji prozdrowotnej jest zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów. W ramach tego programy odbył się międzyszkolny konkurs plastyczny w którym uczeń naszej szkoły Mateusz Szlachowski z klasy IV A otrzymał wyróżnienie oraz nagrody. Gratulujemy.