Amelka nauczycielem?

W dniu 7 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyła się lekcja trochę inna niż wszystkie. W klasie I A lekcję wychowania fizycznego poprowadziła Amelia Pająk, uczennica klasy VII B. Wyjątkowa lekcja miała formę turnieju pod hasłem „Wyścigi rzędów – gry i zabawy ruchowe z akcentem na szybkość i zwinność”. Lekcja tradycyjnie rozpoczęła się przywitaniem małych sportowców i zbiórką. Po krótkiej rozgrzewce odbyły się właściwe konkurencje. Łatwo nie było.
W czasie turnieju uczniowie:

• doskonalili cechy motoryki: zwinności, szybkości, płynności ruchów;
  • wykonywali różne ruchy i elementy ćwiczeń płynnie, z zachowaniem ogólnych zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas zabaw i ćwiczeń ruchowych;
  • wykonywali proste ćwiczenia z wykorzystaniem typowych i nietypowych przyborów gimnastycznych;
  • przestrzegali i szanowali zasady obowiązujące w poszczególnych konkurencjach sportowych;
  • uczyli się aktywnie spędzać czas wolny;
  • przestrzegali zasad rywalizacji „fair play”;

Podjęte działanie promujące zdrowy styl życia było jednym z kilku zadań jakie Amelia miała do wykonania przystępując do Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, której celem jestwykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie poprzez:

• inicjowanie i realizowanie przez młodzież działań promujących zdrowie w środowisku lokalnym,
  • kształtowanie wśród uczniów postaw i zachowań prozdrowotnych,
  • rozbudzanie zainteresowania własnym zdrowiem i problematyką prozdrowotną;
  • pogłębianie wiedzy uczniów na temat zagrożeń zdrowotnych oraz sposobów ochrony zdrowia i dbałości o zdrowie.

Przeprowadzoną lekcję wszyscy uczestnicy Olimpiady będą mieli przyjemność obejrzeć na przygotowanej przez Amelię Pająk prezentacji multimedialnej.
Realizacja turnieju nie byłaby możliwa bez wspaniałych sportowców – uczniów klasy I A wraz z wychowawczynią p. Marzeną Kalisz.  Cały turniej odbył się pod bacznym okiem nauczyciela wychowania fizycznego p. Krzysztofa Mikosa.Amelię do Olimpiady przygotowywała p. A. Krupa – koordynator szkolnego programu promującego zdrowy styl życia. Amelii życzymy powodzenia w konkursie, a jej prezentację można już obejrzeć na stronie internetowej naszej szkoły.

Prezentacja pck1.pptx7.26 MB