Z wizytą w UM i u Prezydenta

W ramach innowacji „Cudze chwalicie, swego nie znacie. Walory historyczne i przyrodnicze naszego regionu”, uczniowie odwiedzili Urząd Miasta w Starachowicach i przeprowadzili wywiad z Prezydentem Miasta Markiem Materkiem. Naszym przewodnikiem była Sekretarz Miasta Barbara Szymańska. Poznaliśmy pracę w UM i sprawy, które można w nim załatwić. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda sztandar Starachowic i poznaliśmy jego historię.
Prawdziwą gratką była wizyta w Urzędzie Stanu Cywilnego i w Straży Miejskiej. Uczniom najbardziej spodobał się monitoring, dzięki któremu zobaczyli, co dzieje się w różnych miejscach naszego miasta.
Wszystkim bardzo spodobało się również spotkanie z Prezydentem, który udzielił nam krótkiego wywiadu. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jaki jest jego ulubiony kolor, zwierzę oraz jak Pan Prezydent spędza wolny czas. Nawet poznaliśmy dobry przepis na ściągę, choć jak zaznaczył nasz rozmówca, sam w szkole nie ściągał. Na pamiątkę naszego spotkania podarowaliśmy mu zrobiony przez nas album o Starachowicach i zdjęcia miasta wykonane przez uczniów naszej szkoły.