XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

„Młodzi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!” pod takim hasłem 7 października 2022 r., obchodziliśmy XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Święto tabliczki mnożenia to dzień symboliczny. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości, natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość przypadków mnożenia.  Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki.
Tego dnia podczas lekcji matematyki uczniowie rozwiązywali szereg zadań, zagadek, łamigłówek dotyczących mnożenia. Kolorowali zakodowane obrazki, grali w gry.  Znajomość tabliczki mnożenia sprawdzana była nie tylko wśród uczniów, ale również wśród nauczycieli, rodziców. Patrol Egzaminacyjny wybrał się też do Urzędu Miasta przeegzaminować zastępcę prezydenta miasta pana Marcina Gołębiowskiego oraz do Starostwa, żeby sprawdzić wiedzę z tabliczki mnożenia pana starosty Piotra Ambroszczyka. Pan Marcin i pan Piotr odpowiedzieli na wszystkie pytania, dlatego wręczyliśmy im certyfikaty potwierdzające otrzymanie tytułu Eksperta Tabliczki Mnożenia.  Gratulujemy!