Wycieczka do Pacanowa

W celu pokazania, jak piękny i ciekawy może być świat bajek, w dniu 30 listopada zorganizowana została dla uczniów klas zerowych wycieczka do Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Jest to zupełnie niepowtarzalne miejsce. Maluchy znalazły się w wyśnionym bajkowym świecie, pełnym kolorów i niespodzianek. Poznały, bądź przypomniały sobie, wiele postaci polskich i europejskich bajek. Odwiedziły mysią norkę oraz przechodziły przez zaczarowane lustro.
Były również z wizytą w bibliotece, połączonej z czytelnią i księgarnią. Czas płynął bardzo szybko, gdyż  wiele było do odkrycia, dotknięcia i zbadania. Do domów dzieci wróciły pełne wrażeń i być może poproszą rodziców, aby więcej i częściej im czytali.
W naszej szkole realizowany jest projekt wspomagający edukację czytelniczą.
Dzięki baśniom dzieci uczą się pozytywnych postaw. Głośne czytanie: rozwija język, pamięć i wyobraźnię, uczy myślenia, poprawia koncentrację, ułatwia naukę, zapobiega uzależnieniu od telewizji i komputera, działa terapeutycznie i wychowawczo.