Wycieczka do Ogrodzieńca

12 czerwca klasy 5a i 5b wzięły udział w wycieczce do Ogrodzieńca. 
Park Ogrodzieniec to kompleks składający się z atrakcji, które dedykowane są wszystkim sympatykom dobrej zabawy. 
Po przyjeździe na miejsce naszą uwagę przykuły ruiny zamku Ogrodzieniec, który jest największym zamkiem na szlaku Orlich Gniazd zniszczonym w czasie potopu szwedzkiego. 
Następnie udaliśmy się do Parku Doświadczeń Fizycznych, w którym zostaliśmy przywitani przez przewodnika, który oprowadził nas po stanowiskach, na których zaprezentowano nam kilka podstawowych zasad fizyki i jej znaczenie w naszym codziennym życiu. Następnie udaliśmy się na spacer, gdzie mieliśmy możliwość eksperymentowania i obserwowania różnych zjawisk. Obserwowaliśmy zachowanie cieczy w różnych warunkach, zjawiska optyczne, mogliśmy też sami uczestniczyć w doświadczeniach dotyczących grawitacji używając do tego symulatora lotu czy dachowania samochodu. Dodatkową atrakcją był zjazd torem saneczkowym, który dostarczył nam mnóstwo emocji i dobrej zabawy. 
W Parku Miniatur podziwialiśmy starannie odtworzone miniatury wszystkich zamków na szlaku Orlich Gniazd, od Wawelu po klasztor na Jasnej Górze. Widzieliśmy również dawne machiny oblężnicze oraz sprawdzaliśmy swoje umiejętności łucznicze. Jednak największe wrażenie zrobił na nas znajdujący się tam czołg. 
W Domu Strachów przeszliśmy labiryntem wśród duchów i strachów, o których opowiadają miejscowe podania i legendy.
 Cała wycieczka była niezwykle interesująca i dostarczyła nam wielu ciekawych doświadczeń.