Wiwat Maj, Trzeci Maj!

W związku z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie z klas 4b, 5a i 5b przygotowali uroczystą akademię. Przedstawiając scenkę obrad Sejmu Wielkiego starali się wyjaśnić, czym była Konstytucja i dlaczego była tak wielka potrzeba jej uchwalenia. Uczniowie wcielili się między innymi w postać Marszałka Sejmu Stanisława Małachowskiego, jak też Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Występ uzupełnił pokaz słowno-multimedialny, podczas którego dowiedzieliśmy się w jakich okolicznościach uchwalono Ustawę Rządową oraz jakie postaci brały udział w przygotowaniu Aktu Konstytucji.
Całość uroczystości została przygotowana pod opieką nauczycieli: pani Barbary Wrzosowskiej i pana Karola Głowackiego.