Warto zostać Świętym Mikołajem!

Mikołajki to dzień radości, uśmiechu, przepełniony wspaniałą atmosferą, który niewątpliwie wprowadza wszystkich w okres oczekiwania na upragnione Święta Bożego Narodzenia. Choć święty Mikołaj żył wiele wieków temu, zapoczątkowana przez niego tradycja dzielenia się z potrzebującymi przetrwała do dziś. Uczniowie z klasy 4a i 7b, udowodnili, że świętym Mikołajem może zostać każdy. Potrzebna jest tylko odrobina chęci i dobre serca. Właśnie 6 grudnia, dzień po Międzynarodowym Dniu Wolontariusza delegacje klas przekazały „mega paczkę”, czyli wodę mineralną oraz chusteczki nawilżane dla pacjentów starachowickiego szpitala. Uczniowie zdecydowali, że w tym roku zrezygnują z prezentów mikołajkowych, i sami staną się Mikołajami ofiarując pomoc dla tych, którzy jej naprawdę potrzebują. Uczniowie klasy 7b na zakupy przeznaczyli samodzielnie zarobione pieniądze na ubiegłorocznym kiermaszu świątecznym, a uczniowie klasy 4a wraz z rodzicami przygotowywali paczki, które potem dołączyliśmy do „mega paczki.”
Bardzo dziękujemy rodzicom oraz p. Joannie, p. Dianie oraz p. Maxowi z grupy Widzialna ręka Starachowice, bo to właśnie dzięki ich dobrej woli uczniowie mogli poczuć szczęście z obdarowywania innych

Prawdziwą siłą człowieka jest jego wrażliwość.”

Bruno Ferrero