Wakacje z MATZOO

Uczennice naszej szkoły: Tosia Wiewiórka, Nina Nowak z 6b oraz Asia Walendzik, Martyna Jakubowska i Wiktoria Sadrak z 7b w lipcu i sierpniu 2019r. wzięły udział w projekcie internetowym „Wakacje z Matzoo 2019”, który powstał z inicjatywy Fundacji Rozwoju Edukacji Matematycznej. Projekt miał być dla uczniów przede wszystkim dobrą zabawą. Jego główne cele to wspomaganie rozwoju intelektualnego dzieci, upowszechnianie nauki przez zabawę oraz wyrobienie nawyku systematycznej nauki. Każdego dnia na stronie projektu dla danego przedziału wiekowego umieszczane było zadanie dostępne tylko w dniu publikacji. Każdy uczestnik, po wykonaniu co najmniej 40 zadań zdobywał dyplom z wyróżnieniem. Gratulujemy uczennicom systematyczności i wiedzy matematycznej.
„Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki”
R. Bacon