Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2022/2023

1 września 2022 roku w murach naszej szkoły odbyła się miejska inauguracja nowego roku szkolnego. Swoją obecnością zaszczycili nas: prezydent miasta Starachowice pan Marek Materek, zastępca prezydenta pan Marcin Gołębiowski, przewodniczący Rady Miejskiej pan Michał Walendzik, zastępca przewodniczącego pan Włodzimierz Orkisz oraz dyrektorzy placówek oświatowych i instytucji kulturalnych naszego miasta. Przybyłych gości przywitała polonistka pani Klaudia Smyk. Następnie wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Potem głos zabrał prezydent miasta, który złożył życzenia uczniom i nauczycielom. Z kolei dyrektor szkoły pani Magdalena Lach-Zwierz zapowiedziała ciekawe inicjatywy i projekty, które będą realizowane w nowym roku szkolnym. Ważnym punktem uroczystości było wręczenie nominacji nowym dyrektorom szkół podstawowych i przedszkoli, w tym naszej nowej pani dyrektor - Magdalenie Lach-Zwierz. Uroczyste ślubowanie złożyli również nauczyciele, którzy awansowali na stopień nauczyciela mianowanego. Na zakończenie uczniowie klas V-VIII zaprezentowali ciekawy program artystyczny przygotowany w czasie wakacji. Były scenki humorystyczne z życia szkoły, barwny taniec hiszpański, śpiew przy akompaniamencie gitary i gry na kubkach, żywiołowy taniec współczesny oraz pokaz akrobatyczny. Wszyscy goście świetnie się bawili, czemu dali wyraz nagradzając artystów gromkimi brawami. Umiejętności aktorskie, taneczne, wokalne i sportowe naszych uczniów pokazały, że Jedynka wszechstronnie rozwija ich talenty. Program artystyczny przygotowali z uczniami nauczyciele: Aneta Trzos, Klaudia Smyk, Jolanta Sadłocha-Chodorek, Małgorzata Mirkowska, ks. Marcin Sajnóg, Barbara Wrzosowska, Katarzyna Zientara. W takich okolicznościach miło jest zacząć nowy rok szkolny.