"Szanując Las - Szanujesz Siebie"

Zwieńczeniem uczestnictwa w tegorocznej edycji Programu "Wspólnie sprzątamy Nasz Las" był Międzyszkolny Quiz Ekologiczny pod hasłem „SZANUJĄC LAS  - SZANUJESZ SIEBIE”, zorganizowany przez nauczycieli naszej szkoły. Do konkursu przystąpiły : Szkoła Podstawowa nr 9 i Szkoła Podstawowa nr 11 ze Starachowic, Szkoła Podstawowa z Wąchocka oraz Gimnazjum nr 1 ze Starachowic. Konkurs miał formę turnieju i obejmował wiedzę o florze i faunie lasów regionu starachowickiego. Każda ze szkół zgłosiła do konkursu 6 uczniów. Zadaniem 4-osobowego zespołu było udzielanie odpowiedzi na wylosowane pytania, zadawane przez prowadzącego. Członkowie zespołu mieli  minutę na konsultację. Odpowiedzi udzielał kapitan zespołu. Zadaniem pozostałych 2 uczniów była prezentacja mody leśnej, piosenki lub wiersza o tematyce ekologicznej. Każdy z zespołów przygotował na spotkanie Eko-plakat „Szanując las – szanujesz siebie”. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury, złożone z przedstawicieli Towarzystwa Przyjaciół Lasu Koło Kotyzka w Starachowicach oraz Nadleśnictwo Lasów Państwowych Starachowice.
Wyniki konkursu:
I miejsce – nasza szkoła