Światowy Dzień Książki

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich został ustanowiony w 1995 roku przez UNESCO. Obchodzony jest 23 kwietnia. Data ta ma duże znaczenie dla literatury światowej. Jest to dzień śmierci Cervantesa, Incy Garcilasa de la Vegi oraz Williama Szekspira. Wrocław nosił tytuł Światowej Stolicy Książki w 2016 roku. Obecnie jest nią Akra,stolica Ghany w Afryce Zachodniej. W szkolnej bibliotece, aby uhonorować święto książki, zbudowana została książkowa fotobudka. Uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, z wykorzystaniem różnych rekwizytów.

Szkoda, że aż 57 % Polaków kończy przygodę z literaturą po ukończeniu swojej edukacji a 28 %  przyznaje, że nie ma w domu żadnej książki. Może warto byłoby wziąć przykład z naszych południowych sąsiadów. W Europie najwyższy próg czytelnictwa mają Czechy. Regularnie czyta tam 86 % ludności.