Sukcesy wieloboistów

W bardzo dobrym stylu kończą rok szkolny czwórboiści z naszej szkoły. Po zwycięstwie w mistrzostwach Starachowic oraz mistrzostwach powiatu stoczyli pasjonujące pojedynki w mistrzostwach województwa. Na pięknych obiektach sportowych w Strawczynie do rywalizacji przystąpiło dziesięć najlepszych szkolnych drużyn z całego województwa. Szóstka reprezentantów SP 1: Ernest Lefek, Wiktor Zdziesiński, Mateusz Stąporek, Kamil Adamus, Cezary Kwiecień i Kamil Nowak zaprezentowała znakomitą formę.  Każdy z zawodników startował w czterech konkurencjach: biegu na 60 m, biegu na 1000 m, skoku w dal oraz rzucie piłeczką palantową, a wyniki każdej konkurencji przeliczone zostały na punkty. Po wspaniałej walce złoty medal  i tytuł najwszechstronniejszego wieloboisty województwa zdobył Ernest Lefek uzyskując 302 pkt. wielobojowe. Na taki efekt złożyły się wyniki: 8,16 s w biegu na 60 m (pomiar elektroniczny), 3,24 min w biegu na 1000 m, 57 m w rzucie piłeczką palantową oraz 5 m w skoku w dal. Uzyskanie takich wyników przez „amatora”, a takim jest Ernest wzbudziły podziw i uznanie. Nasz zawodnik wyprzedził dwóch reprezentantów Szkoły Podstawowej z  Tumlina. Szkoła Podstawowa z Tumlina okazała się najlepsza w punktacji drużynowej. Nasza reprezentacja zdobyła w tej klasyfikacji  brązowe medale i okazały puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, przegrywając srebro o trzy pkt z reprezentacją SP Rytwiany.  Wyniki szkoły to także sukces przygotowującego uczniów do zawodów Jana Kuciapskiego.