Sprzątanie świata

Sprzątanie Świata to międzynarodowa akcja odbywająca się na całym świecie w każdy trzeci weekend września. Hasło kampanii w tym roku brzmiało: „Podaj dalej … drugie życie odpadów”, a nawiązuje do promowania poszanowania zasobów i efektywnej segregacji, unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu, uświadomienie mieszkańców o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności. W Polsce akcja odbywała się po raz dwudziesty trzeci. W dniu 16 września 2016 roku do akcji włączyła się także nasza szkoła. Uczniowie klas 0-VI wraz z nauczycielami porządkowali teren przy szkole, ulice: Zakładowa, Mickiewicza, Dubois’a. Szczególnym celem akcji była dbałość o czystość i porządek najbliższej okolicy.
Ponadto celem tegorocznej akcji było:
- zachęcanie uczestników do szczególnej troski o czystość i porządek w najbliższej okolicy,
-zwrócenie uwagi na powstawanie coraz większej liczby nielegalnych wysypisk śmieci poprzez bezmyślne pozbywanie się odpadów,
- utrwalanie szacunku do otaczającej nas przyrody.
Poprzez zaangażowanie w tegoroczną akcję wspólnie przyczyniamy się do utrwalenia zachowań proekologicznych oraz szacunku najmłodszych pokoleń do otaczającej nas przyrody.
Akcję w naszej szkole zorganizowała pani Aneta Grudzień, nauczycielka przyrody.
Każdego roku współpracujemy z Referatem Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Starachowice, który zapewnia uczestnikom akcji rękawice, worki na śmieci oraz ich wywóz z wyznaczonych punktów.
Podziękowania dla wszystkich uczestników.