SP 1 zdobywa Bieszczady

W ramach dzialalności Koła Turystyczno-Krajoznawczego prowadzonego przez Barbarę Kowalską, uczniowie naszej szkoły wybrali się na trzydniową wycieczkę w Bieszczady. Pierwszy dzień przywitał nas pięknym słońcem i równie pięknymi widokami. Wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie, gdzie obejrzeliśmy wystawy Historia Romów polskich i Mała Afryka. Następnie zwiedziliśmy zabytkową część Tarnowa. Przy fontannie Układu Słonecznego pani Kowalska przeprowadziła lekcję astronomii. Nim dotarliśmy do Ustrzyk Dolnych zatrzymaliśmy się w Haczowie i Bliznem, by zwiedzić dwa drewniane kościoły, które wpisane zostały na listę UNESCO.
Pierwszy dzień zakończyliśmy zajęciami z przyrody w Muzeum Przyrodniczym Bieszczadzkiego Parku Narodowego.