Ślubowanie pierwszaków

14 października 2015 w naszej szkole odbyła się wielka uroczystość. Tego dnia świętowano nie tylko Dzień Edukacji Narodowej, ale także ślubowanie pierwszoklasistów. Przy udziale Dyrekcji Szkoły, zaproszonych gości i rodziców, 45-ciu uczniów klas pierwszych zostało włączonych w poczet społeczności uczniowskiej. Uroczystość uświetnili uczniowie klas drugich, którzy wraz z wychowawczyniami: panią Marzeną Kalisz i panią Bożeną Reszko przygotowali występ artystyczny. W trakcie programu zapewniali, że z żadnej głowy włos nie spadnie ”bo w naszej szkole dobrze jest i ładnie”.
Po nim rozpoczęła się część oficjalna: wystąpienie p. Dyrektora oraz złożenie przez uczniów uroczystego ślubowania. Następnie dyrekcja pasowała pierwszoklasistów na uczniów, każdy z nich otrzymał pamiątkowy dyplom oraz sympatycznego pluszowego misia.
Nowym uczniom życzymy pasji i chęci poznawania tego, co nowe i nieznane, ponieważ „ nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć, świadczy o naszej mądrości”.