"Rodzina słowo najpiękniejsze"

„Rodzina słowo najpiękniejsze” - to motto tegorocznego podsumowania VI Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno - Literackiego pod hasłem "Kartka okolicznościowa z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny". Uroczystość odbyła się 18 maja 2011r. w naszej szkole.
Konkurs adresowany był do uczniów klas I - III szkół podstawowych z terenu  miasta. Zadaniem uczestników było wykonanie prac plastycznych, które miały być rodzajem pocztówki na  Dzień Rodziny. Uczniowie klas III mieli dodatkowe zadanie, które polegało na napisaniu rymowanki o rodzinie.
Do konkursu zgłosiło się sześć szkół. Sponsorami nagród dla laureatów byli przewodniczący  NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania w Starachowicach pan Paweł Rdzanek  oraz przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego w Starachowicach pani Mariola Gałka. Na uroczystość przybyła również pani Anna Rachtan z Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta.
Laureatami konkursu zostali:
wyróżnienia- Nikolina Krępa- SP Nr 1
                   Oliwia Chmielewska- SP Nr 10
                   Oliwia Liwińska- SP Nr 1
Uroczystość uświetnił występ artystyczny przygotowany przez uczniów klasy III a pod kierunkiem pani Renaty Kwiecień. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.