„Poznaj Polskę”- pierwszy dzień wycieczki

Uczniowie klas V- VIII wraz z opiekunami: Barbarą Kowalską, Anetą Trzos i Ewą Telec w dniach 1-3.XII.2021r. wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Wyjazd został zrealizowany w ramach programu ,,Poznaj Polskę”, który przygotowało Ministerstwo Edukacji i Nauki a do którego została zakwalifikowana została nasza szkoła, jako jedna z trzech w gminie Starachowice. W wycieczce uczestniczyło 40 uczniów.
Dzień pierwszy w stolicy.
Wyruszyliśmy o 6 rano. Mimo tak wczesnej pory nikt się nie spóźnił. Z ekscytacją rzuciliśmy się w wir czekającej nas przygody. Warszawa powitała nas pięknym słońcem. Naszą wędrówkę zaczęliśmy od Muzeum Wojska Polskiego, w którym uczniowie poznali oręże Wojska Polskiego od jego początków przypadających na wiek X aż do końca II wojny światowej. Następnie w Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego poznaliśmy losy wybitnych Polaków. Zegar czasu prowadził nas po kolejnych etapach życia obu duchownych. Byliśmy zafascynowani życiem, mądrością i nauką jaką w swych słowach przekazał nam Papież Polak. Kolejnym punktem było Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego, gdzie uczniowie mogli zobaczyć kompletny zbiór skał budowy geologicznej naszego kraju. Minerały, kryształy, skamieniałości, meteoryty, czaszki naszych prehistorycznych przodków.  Dużym zainteresowaniem cieszył się zwłaszcza szkielet dinozaura sprzed 200 mln lat. Ale na tym dzień się nie skończył.  Wieczorem, po zakwaterowaniu, obiadokolacji i krótkim odpoczynku udaliśmy do Królewskich Ogrodów Światła w Wilanowie - to jesienno–zimowa wystawa, która rozświetla ogród przy pałacu. Niesamowite wrażenia, bajkowa sceneria, świąteczny nastrój – nie chciało nam się wracać do hotelu.