„Poznaj Polskę”- kolejny sukces SP1

Program „Poznaj Polskę” ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.
Dlatego nie mogliśmy nie skorzystać z oferty Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Pierwsza edycja zakończyła się sukcesem i nasi uczniowie pojechali na 3 dniową wycieczkę do Warszawy, podczas której poznali zabytki, historię i często trudne losy naszej stolicy. Uczniowie i rodzice byli zachwyceni wyjazdem. Więc kiedy tylko pojawiła się kolejna edycja programu postanowiliśmy przystąpić do jej realizacji. I tym razem się udało. Dzięki staraniom pani Barbary Kowalskiej szkoła pozyskała środki na dwie wycieczki edukacyjne:
- trzydniową wycieczka po Warmii z dofinansowaniem 15 tyś zł.
- dwudniową wycieczka do Krakowa z dofinansowaniem 10 tyś zł.

W wycieczce trzydniowej będą mogli wziąć udział uczniowie klas 5-8, którzy w ubiegłym roku szkolnym ciężko pracowali i na koniec roku szkolnego otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem.
Gratulujemy i życzymy niezapomnianych wrażeń.