"Polskie drogi do niepodległości"

24 listopada 2011 r. w Szkole Podstawowej nr 11 im. Jana Piwnika „Ponurego” w Starachowicach odbył się międzyszkolny konkurs historyczny dla uczniów klas szóstych „Polskie drogi do niepodległości”. Tegoroczna edycja konkursu dotyczyła historii II wojny światowej z elementami edukacji regionalnej i obejmowała walki partyzanckie na terenie Kielecczyzny oraz losy Starachowic w czasie okupacji. W konkursie rywalizowali uczniowie z 5 szkół starachowickich szkół podstawowych.
Naszą szkołę reprezentowali : Kacper Kiciński, Jakub Pawelec, Dominika Gawlik i Natalia Ziółkowska. Uczniów przygotowała pani Aneta Trzos.
Każda szkoła miała za zadanie przygotować plakat o wybranym polskim bohaterze, dowódcy w wydarzeniach i walkach o wolność Polski. Nasza szkoła przedstawiła życie i działalność gen. Antoniego Hedy „Szarego”. Konkurs podzielony był na 2 części; indywidualną oraz grupową. W części indywidualnej każdy z uczestników rozwiązywał test. W drugiej części drużyny odpowiadały na 3 pytania z wylosowanego zestawu. Nasza drużyna uzyskała w sumie 11 na 12 możliwych do zdobycia punktów i zajęła II miejsce. Wicemistrzem historii został Kacper Kiciński, który stwierdził  – „Uczestniczenie w konkursie przyniosło mi wielką satysfakcję, gdyż miałem możliwość sprawdzenia mojej wiedzy i rozwinięcia zainteresowań. Uważam, że takie konkursy są  niezwykle ważne dla młodych Polaków, gdyż uczymy się historii ojczyzny oraz patriotyzmu”.  
Gratulacje dla Kacpra i pozostałych członków szkolnej drużyny.