Poetyckie talenty

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wykazali się dużym talentem literackim. Zdobyli aż 5 nagród w Międzyszkolnym Konkursie Poetyckiej Twórczości Dziecięcej, który od kilku lat organizuje Społeczna Szkoła Podstawowa STO. Adresowany jest on do uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu naszego miasta. Konkurs ma na celu: rozwijanie i rozbudzanie potencjału twórczego najmłodszych uczniów szkół podstawowych z terenu miasta, uwrażliwienie ich na piękno i bogactwo mowy ojczystej, rozwijanie wyobraźni i fantazji. Zadaniem  uczestników konkursu było napisanie utworu poetyckiego. Każda szkoła mogła przesłać 9 wierszy. Prace oceniali nauczyciele Społecznej Szkoły Podstawowej, prezes Samodzielnego Terenowego Koła nr 50 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Starachowicach oraz przedstawiciel Gazety Starachowickiej. Komisja brała pod uwagę oryginalność utworu poetyckiego, świeże spojrzenie na świat, nowatorskie środki poetyckiego wyrazu oraz poprawność ortograficzną. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się 9 grudnia. Reprezentanci naszej szkoły zdobyli następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsce w kategorii klas III – Laura Pituch z klasy IIIa
Wyróżnienia w w/w kategorii uzyskały: Natalia Gębura /IIIb/ , Asia Beźnic /IIIa/
Wyróżnienia w kategorii klas I uzyskały uczennice klasy Ib: Amelia Pająk, Patrycja Stępień
Najlepsze prace opublikowane zostaną na łamach Gazety Starachowickiej.