Piknik Rodzinny

Jednym z najmilej wspominanych przez naszych uczniów dni w roku szkolnym jest 1 czerwca, czyli Dzień Dziecka. Jak co roku świętowaliśmy go wspólnie z rodzicami i dziećmi na pikniku rodzinnym. Tego dnia nie było tradycyjnych lekcji. Wszyscy znakomicie bawili się na szkolnym „Orliku”. Były zawody sportowe, przede wszystkim konkurencje zespołowe: przeciąganie liny, gra w dwa ognie, turniej mini piłki nożnej i siatkowej oraz bieg trójnogów. Wszystkie dzieci mogły sprawdzić swoją tężyznę fizyczną w klasowej rywalizacji. Ten wyjątkowy dzień uświetniły także występy artystyczne. Nie zabrakło dziecięcych popisów wokalnych, tanecznych oraz recytatorskich. Wybrano również  najlepszych sportowców w szkole. Na zakończenie pani dyrektor wręczyła zwycięzcom pamiątkowe dyplomy, a wszystkim uczniom - słodkości. Podsumowano także IX Świętokrzyskie Dni Profilaktyki, które odbywały się w maju. Z tej okazji uczniowie przygotowywali prace plastyczne pt. „Jak spędzam czas wolny z rodziną?”.
Po zmaganiach sportowych i występach artystycznych wszystkie klasy zebrały się na wspólnym grillowaniu. Były oczywiście, wyczekiwane przez wielu, pieczone kiełbaski.