Pierwszaki u strażaków

6 czerwca 2019 r. uczniowie klas pierwszych odwiedziły Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, na czym dokładnie polega praca strażaków, zobaczyć specjalistyczny sprzęt, którym się posługują, a nawet usiąść w wozie strażackim. Wycieczka została zorganizowana w ramach innowacji „JESTEM BEZPIECZNY...- wiem, dbam, zapobiegam". Celem prowadzonej innowacji jest przygotowanie dziecka w wiekuwczesnoszkolnym do bezpiecznego funkcjonowania w otaczającej rzeczywistości, przekazanie wiadomości o tym, jak dbać o własne bezpieczeństwo, jak unikać sytuacji mogących doprowadzić do zagrożenia zdrowia i życia oraz jak wezwać specjalistyczną pomoc i udzielić pomocy innym osobom będącym w sytuacji zagrożenie życia lub zdrowia. Uczniów podczas wycieczki oprowadził aspirant Daniel Pożoga, który zadbał, by dzieci wiele się dowiedziały i utrwaliły poznane zasady bezpieczeństwa.