Pasowanie na czytelników

16 marca  2016 r.  odbyło się w naszej szkole  pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie „Kopciuszek”. Zostało ono przygotowane przez uczniów klasy Vb, uczestniczących w zajęciach Kółka Przyjaciół Książki. Pierwszoklasiści dowiedzieli się również, jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić, czytając książkę. Potem odgadywali bajkowe zagadki, sprawdzające ich wiedzę na temat bohaterów baśni i bajek. Następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pan dyrektor Jan Kuciapski podarował im odznaki małych czytelników i pamiątkowe dyplomy.