Nasze uczennice w Młodzieżowej Radzie Miasta

23 listopada zakończył się nabór do X Kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Starachowice. Każda szkoła działająca na terenie Gminy Starachowice miała możliwość wystawienia swojej reprezentacji. Osoby zainteresowane kandydowaniem mogły składać zgłoszenia do opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Agnieszki Krupy. Dwie uczennice naszej szkoły Sadrak Wiktoria z kl. 8b i Świercz Amelia z klasy 8a pomyślnie przeszły weryfikację i ocenę, dzięki czemu zasilą szeregi radnych X kadencji.
Działalność w Młodzieżowej Radzie Miasta inspiruje młodzież do działania. Młodzieżowi radni realizują swoje cele poprzez działania lokalne w szkołach, osiedlach i w całym mieście, wspierają oddolne inicjatywy młodych mieszkańców miasta, którzy działają na rzecz społeczności Starachowic. Młodzieżowi radni współpracują oraz wspierają samorządność uczniowską, a w swoich działaniach współpracują z przedstawicielami szkół, instytucji i urzędów. Młodzieżowa Rada jest grupą inicjatywną projektów, przez co młodzież ma możliwość współtworzenia i uczestnictwa w projektach krajowych i europejskich. Działalność w Młodzieżowej Radzie, to także uczestnictwo w warsztatach, szkoleniach, konferencjach i wymianach międzynarodowych.
Nowym radnym życzymy pozytywnej energii i zaangażowania.
Gratulujemy.