Nasze Mamy Czarodziejki

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. W wigilię imienin Andrzeja dziewczyny zbierały się, by wywróżyć sobie imię małżonka i przyszłość. Tradycja wróżenia przetrwała do dzisiaj. Dzieci z „zerówki” także przeżyły andrzejkowe szaleństwo wróżb i magii. W tym dniu w klasie 0a pojawiły się trzy wspaniałe „Mamy czarodziejki”, które przygotowały dla dzieci wiele ciekawych wróżb. Było wróżenie z serduszek przekuwanych szpilką, odczytywanie wróżby dotyczącej zawodów, rzucanie monetą, zabawa z kolorowymi kubkami. Najwięcej emocji wzbudziło ustawianie butów w kolejce do drzwi, bo przecież wszyscy chcieli, jako pierwsi wyjść za drzwi. Wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce. Na zakończenie spotkania andrzejkowego wszystkie dzieci zasiadły do słodkiego poczęstunku.
Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że sprawiły one wszystkim wiele radości.