Najżyczliwsza osoba w klasie

Kim jest człowiek życzliwy? Słownikowa definicja mówi, że jest to osoba nastawiona przychylnie i przyjaźnie, dobra i serdeczna. Z czego składa się życzliwość? Wystarczy zsumować uśmiech, miłe słowo i ciepłe spojrzenie. Czy to wiele? Nie. A mimo wszystko na co dzień zapominamy o takich gestach.
W I semestrze w ramach obchodzonego w naszej szkole Dnia Tolerancji i Życzliwości został zorganizowany przez Rzecznika Praw Ucznia, panią Agnieszkę Krupę, konkurs na „Najżyczliwszą osobę w klasie”. Celem tego konkursu było:
- promowanie życzliwości, przyjaźni, koleżeństwa,
- kształtowanie właściwych postaw społecznych,
- budzenie szacunku do drugiej osoby,
- uwrażliwienie na kulturę osobistą.
Uczniowie poszczególnych klas w głosowaniu wybierali spośród kandydatów najżyczliwszą osobę. Wygrywał uczeń który uzyskał największą liczbę punktów.
Tytuł najżyczliwszej osoby w klasie otrzymali:
- Kwiatkowska Nikola w klasie IV A
- Zieliński Mateusz w klasie IV B
- Domański Krzysztof w klasie V A
- Pająk Amelia w klasie V B
- Kowalska Martyna w klasie VI A
- Walendzik Marcin w klasie VI B.
Była to również wspaniała okazja, żeby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom. Pamiętajmy! ŻYCZLIWOŚĆ JEST ZAWSZE NA MIEJSCU!!!