Na Farmie Iluzji

W piątek 15 czerwca klasy szóste wybrały się na wycieczkę do Parku Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji” w Mościskach. Po przekroczeniu granicy parku przenieśliśmy się w magiczny świat. Na początku pod opieką przewodnika udaliśmy się do Latającej Chaty Tajemnic. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Iluzji, w którym obserwowaliśmy lewitujące piłeczki i „głowę na talerzu”. Potem poszliśmy do Labiryntu Luster i Pokoju Amesa. Tam mogliśmy przekonać się, że nie zawsze warto wierzyć w to, co się widzi. Z kolei przeszliśmy przez Tunel Zapomnienia i pokręciliśmy się w Zakręconym Domku. Podzieleni na zespoły rywalizowaliśmy w przeciąganiu liny na tratwach. Na rozległym terenie parku znajduje się mnóstwo instalacji i eksponatów, które przenoszą zwiedzających w świat magii, np.: latający kran, niemożliwy trójkąt, meble olbrzyma czy studnia nieskończoności. Park zachęca do rekreacji na łonie natury, zatem po zwiedzeniu parku z przewodnikiem był czas na swobodną zabawę na trampolinach i karuzelach. Wizyta w Mościskach dostarczyła uczniom niesamowitych emocji i przypomniała cudowny czas beztroskiego dzieciństwa.