Mistrzowie Ortografii

Uczniowie klas IV - VIII   wzięli udział w Szkolnym Dyktandzie o tytuł Mistrza Ortografii. Była to impreza w ramach XXVIII Tygodnia Kultury Języka, którego hasło przewodnie brzmi: Chrońmy klimat i język. Łączy je czystość i świeżość, radość i urok, przestrzeń i wolność. Autorką dyktanda i organizatorką imprezy była Anna Gęborek.
Mistrzowie Ortografii:
Klasy VIII - Malwina Szmiłyk kl. VIII a
Klasy VII - Martyna Jakubowska kl. VII a
Klasy VI – Bartosz Pożoga kl. VI a
Klasy V - Michalina Włodarska kl. V a, Krzysztof Kucharczyk Kl. Vb
Malwina Szmiłyk z kl. VIII a będzie reprezentować naszą szkołę podczas I Miejskiego Dyktanda o tytuł Mistrza Ortografii, które odbędzie się 11 marca. Gratulacje!
Tekst dyktanda
Mój trzyletni kocur Michaś   chyżo czmychnął w jeżynowe szuwary. Nagle zaczął się  tam  nieopisany harmider. Ni stąd, ni zowąd   spod krzaków   wynurzyła się  ruda myszka, mała  trzpiotka. W okamgnieniu   kocur  rzucił się ku nieszczęsnej, ale  pośliznął (albo: poślizgnął) się na wirażu i runął tuż obok. Niezadowolony uciekł stamtąd  jak niepyszny. Zwierzę wróciło  nad wąziutką  rzeczułkę, gdzie czyha nadal  na cętkowane myszy.