"Mieszkańcy mórz i oceanów"

23 stycznia odbyła się w naszej szkole wystawa dla uczniów klas młodszych wraz z prelekcją pt. „Fauna i flora mórz i oceanów”. Kolekcja składała się z około 500 eksponatów, reprezentujących rejon raf koralowych. Na wystawie można było podziwiać unikatowe okazy mięczaków, rekina koralowego i plamistego, szczęki rekina ludojada, egzotyczną kolekcję ryb oraz zamieszkujące głębiny oceaniczne, ciekawe okazy rozgwiazd, gąbek, jeżowców i ślimaków. Uczniowie zobaczyli też cenną kolekcję pereł naturalnych i dowiedzieli się, w jaki sposób one powstają. Na wystawie była też kolekcja muszli ozdobnych (perłopławy, stożki, przyłbice, przegrzebki) oraz muszla największego ślimaka na świecie Syrnixa.
Organizatorem wystawy był p. Stanisław Jantura z Chęcin.
Dla wszystkich dzieci uczestniczących w wystawie była to wspaniała lekcja przyrody.