Mali poeci

W dniu 20 listopada 2013 roku w Społecznej Szkole Podstawowej i Społecznym Gimnazjum STO w Starachowicach odbyło się uroczyste podsumowanie X Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiej Twórczości Dziecięcej dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Głównym celem konkursu było uwrażliwienie na piękno i bogactwo mowy ojczystej. Jury szczególną uwagę zwracało na oryginalność tematu utworu poetyckiego, świeże, dziecięce spojrzenie na świat, nowatorskie środki poetyckiego wyrazu oraz poprawność ortograficzną i interpunkcyjną.
Wśród laureatów znaleźli się uczniowie z naszej szkoły:
W kategorii klas pierwszych:
I miejsce zdobyła Hanna Zwierz za wiersz pt. „Ja i mój brat".
Wyróżnienia otrzymali: Gabriel Tomaszewski, który napisał wiersz „Chodzę dzisiaj tu do szkoły", Oliwia Wróblewska za wiersz „Mój poranek" oraz Wiktoria Bednarska za opisanie "Jesieni".
W gronie drugoklasistów:
II miejsce zdobył Tomasz Gruszczyński, autor utworu pt. "Humorki" Wyróżniono natomiast Przemysława Nowaka za wiersz „Mecz”
W kategorii klas trzecich:
I miejsce zdobył Krzysztof Domański, który napisał wiersz pt. „Jak tu zasnąć".
Z wyróżnienia cieszyła się Julia Wojtan za wiersz pt. „Szkolny czas"’
Nagrodzone utwory będą  opublikowane w GAZECIE STARACHOWICKIEJ.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!