Magiczne ogrody

16 czerwca br. uczniowie klas II przenieśli się na kilka godzin do bajkowej krainy „Magicznych Ogrodów” – parku tematycznego w Janowcu. Po wejściu na teren Ogrodów uczestników wycieczki powitał Król Krasnoludów wraz ze swoimi Wojami. Następnie dzieci zostały podzielone na dwie grupy i udały się na edukacyjne zajęcia terenowe. Edukacja przez zabawę jest jedną z najbardziej skutecznych form edukacji. Dodatkowo wpleciona w fabułę terenowej gry drużynowej uruchamia emocje, które są najtrwalszym nośnikiem w procesie zapamiętywania. Uczniowie brali udział w różnorodnych konkurencjach, podczas których musieli wykazać się wiedzą przyrodniczą, matematyczną, polonistyczną oraz zręcznością i sprawnością fizyczną. Po zajęciach edukacyjnych uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami zwiedzali teren Magicznych Ogrodów. Park składa się z kilkunastu krain tematycznych, do których dociera się wędrując wśród szumiących wodospadów, strumieni, kwitnących drzew oraz pachnących i kolorowych kwiatów. Wkomponowane w otoczenie place zabaw wyposażone są w urządzenia sprzyjające pobudzaniu zmysłów i zdobywaniu nowych umiejętności. Dzieci bawiły się w Wodnym Świecie, w Smoczym Gnieździe, krainie zamieszkałej przez smoki - mogły także bez obaw wspinać się po grzbietach tych niezwykłych stworzeń. Przejazd kolejką po Kwiatowej Dolinie pozwolił poznać zamieszkałe tam Wróżki Smużki, olbrzymią gąsienicę, ziemne skrzaty Bulwiaki i psotliwe włochate Mordole. Największe emocje wzbudziło Marchewkowe Pole, na którym rosną marchewki większe od ludzi.