Jak zachować zdrowie...

W ramach realizacji projektu „Bezpieczeństwo i pierwsza pomoc” rozpoczął się w klasach drugich i trzecich cykl spotkań z przedstawicielami różnych zawodów, których praca wiąże się z zapewnieniem innym bezpieczeństwa a często również z ratowaniem ludzkiego życia.
Jako pierwsze odbyło się spotkanie z pielęgniarką szkolną panią Marzeną Grdeń, która w ciekawy i przystępny sposób zapoznała dzieci z tematem: co to jest zdrowie, jak o nie dbać, co ma na nie wpływ oraz jak unikać niektórych chorób, urazów i wypadków.
Pogadanka poparta była prezentacją ciekawych materiałów: broszur medycznych, książeczek, plansz. Pani pielęgniarka zapoznała również dzieci z wyposażeniem swojego gabinetu, jak również odpowiedziała na wiele pytań, jakie zadali uczniowie.