I Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka

I Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka to przedsięwzięcie realizowane przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. Rywalizacja sportowa organizowana jest dla publicznych i niepublicznych przedszkoli oraz innych form wychowania przedszkolnego z terenu województwa świętokrzyskiego. Nasza szkoła była organizatorem etapu gminnego Olimpiady, który odbył się 9 marca 2020r. w Sali gimnastycznej w naszej szkole. Do udziału w zawodach zgłosili się reprezentanci: Akademii Kwadrat, Akademii Przedszkolaka oraz uczniowie ,,zerówki” z naszej szkoły. Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg z pałeczką sztafetową, toczenie piłki siatkowej oraz piłki lekarskiej, skoku obunóż z miejsca, rzuty woreczkami do celu oraz pokonywaniu toru przeszkód.
Wszyscy młodzi sportowcy rywalizowali z dużym zaangażowaniem jak na prawdziwych olimpijczyków przystało. Widzowie wyposażeni w kolorowe pompony dziarsko i radośnie kibicowali swoim zawodnikom.
Po podsumowanie wyników rywalizacji w poszczególnych konkurencjach pierwsze miejsce w I Świętokrzyskiej Olimpiadzie Przedszkolaka zajęła Akademia Kwadrat awansując do etapu powiatowego. Drugie miejsce zdobyli zawodnicy z Akademii Przedszkolaka, trzecie kl. 0 z naszej szkoły. Jednak nie sam wynik liczył się najbardziej. Udział w Olimpiadzie propagował wśród najmłodszych radość z aktywności fizycznej oraz zachęcał do zaangażowania się w uprawianie sportu już od najmłodszych lat.
Wszyscy uczestnicy I Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka otrzymali złote pamiątkowe medale. Zdobywcom I miejsca dodatkowo zastał wręczony puchar. Nie obyło się również bez krótkiej, pamiątkowej sesji zdjęciowej.