"Góra Grosza"

"Góra grosza" to akcja organizowana od 12 lat przez Towarzystwo "Nasz dom".
Dla organizatorów akcji podstawowym celem jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, że najdrobniejsze monety zebrane w dużej  ilości mogą stworzyć ogromną kwotę dzięki której udzielona zostanie pomoc wielu ich koleżankom i kolegom którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Towarzystwo "Nasz dom" wspiera liczne domy dziecka, ośrodki wychowawcze, organizuje programy terapeutyczne itp.
W grudniu w naszej szkole trwała akcja "Góra Grosza". Akcja miała na celu zbiórkę monet od 1gr do 50gr. Możliwa była tez zbiórka większych nominałów (do 5zł). Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli udało nam się zebrać 247 złotych i 36 groszy. "Górę grosza" w naszej szkole przeprowadziły pani Agnieszka Krupa - opiekun Szkolnego Koła PCK oraz pani Ewa Maj-Czerwińska - opiekun Samorządu Uczniowskiego.