Festyn "Od Prasłowian do Polaków"

12 września uczniowie klas: IVb, VIa i VIb wraz wychowawcami uczestniczyli w IV edycji Festynu Historycznego „Od Prasłowian do Polaków”. Impreza  odbyła się na terenie Archeoparku w Muzeum Przyrody i Techniki  w Starachowicach. Uczniowie mogli poznać życie naszych przodków drugiej połowy XIX wieku i dowiedzieć się co było „kamieniem milowym” dla cywilizacji sprzed 150 laty. Festyn Historyczny odbył się w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa i miał charakter warsztatów, podczas których można było między innymi:
• uczestniczyć w zajęciach z lepienia z gliny
• dowiedzieć się otym, jak wykonywano przepięknie zdobione wypełnienia okien
• stworzyć swoją niepowtarzalna kartkę papieru
• poznać  warsztat drukarza, spróbować pisania piórem gęsim oraz pisania na maszynie,
• wybić samodzielnie monetę
• poznać techniki malarskie XIX-wiecznego malarza
• obejrzeć typowy sklep kolonialny z XIX wieku
• odwiedzić  salon modystek
• spróbować szyć na maszynie do szycia a nawet przymierzyć stroje z minionej epoki.
W trakcie trwania imprezy odbył się również quiz historyczny, związany z prezentowanymi stoiskami. Nasi uczniowie z klasy IVb zdobyli wyróżnienie. Nagrodą była  książka dla szkolnej biblioteki.