„Eko-choinka 2019”

16 grudnia 2019 roku uczniowie z klasy IIa i II b wraz z wychowawcami: Renatą Kwiecień i Karoliną Karkochą-Jary wzięli udział w kolejnej edycji Happeningu ekologiczno-plastycznego „Eko-choinka”. Organizatorem imprezy był Referat Gospodarki Komunalnej, Dróg i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego oraz Muzeum Przyrody i Techniki „Ekomuzeum” w Starachowicach. Miała ona na celu promowanie zasad gospodarki odpadami komunalnymi - zwłaszcza segregacji i odzysku surowców wtórnych. Kształtowała również postawy proekologiczne. Podczas imprezy uczniowie aktywnie odpowiadali na pytania dotyczące segregacji odpadów, a także praktycznie zaprezentowali zdobytą wiedzę. Uczestnicy Happeningu przygotowali ozdoby choinkowe wykonane z odpadów segregowanych oraz krótką prezentację surowców, z których powstały. Następnie zawiesili je na przygotowanej przez organizatorów choince. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały upominki oraz zrobiły sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie.