Dzień Tolerancji

Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie na całym świecie 16 listopada. Zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją w 1995 roku z inicjatywy UNESCO. 15 listopada obchodziliśmy również w naszej szkole Dzień Tolerancji.
Stał się on okazją do zastanowienia się nad własną postawą m.in.: wobec przedstawicieli innych religii, kultur, koloru skóry, a także tych, których poglądy i zachowanie różnią się od naszych. Na szkolnych korytarzach wyeksponowane zostały dekoracje przedstawiające różne symbole i hasła nawiązujące do tematyki i ogólnych założeń Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Uczniowie klas IV-VI mieli  okazję rozmawiać z wychowawcami na temat tolerancji dla inności, różnych poglądów, statusu materialnego oraz indywidualnie zastanowić się nad własną postawą w tym zakresie.
Dzień Tolerancji nawiązywał do programu profilaktycznego szkoły oraz programów wychowawczych klas.
Za zorganizowanie i przeprowadzenie Dnia Tolerancji w naszej szkole odpowiedzialne były: pani Monika Major - nauczyciel matematyki oraz pani Agnieszka Krupa - Rzecznik Praw Ucznia.