Dzień Teatru

27 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji uczniowie klasy 4b wykonali piekne afisze teatralne na podstawie poznanej na lekcji języka polskiego legendy o Złotej Kaczce. Wybraliśmy się również na wirtualną wycieczkę do Opery Helsińskiej na spektakl baletowy o słynnej Pippi Langstrump. Zgodnie z zasadami teatralnego savoir-vivru uczniowie założyli odświętne stroje i zajęli wygodne miejsca w domowych fotelach. Klasa 6a obejrzała natomiast przedstawienie „Bajki robotów" zrealizowane w ramach projektu Internetowego Teatru TVP dla szkół. A wszystko to w oparciu o wyobraźnię Stanisława Lema, który stworzył niezwykłą mapę kosmicznych podróży konstruktorów Klapaucjusza i Trurla. To był niezapomniany dzień!
Dzieki spektaklom on-line mogliśmy obejrzeć wspaniałe widowiska.