Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych"

W 1950 r. w pokazowym procesie IV Zarządu Głównego WiN na karę śmierci skazano prezesa Łukasza Cieplińskiego i jego najbliższych współpracowników. Wyroki wykonane 1 marca 1951 r. oznaczały zlikwidowanie kierownictwa ostatniej ogólnopolskiej organizacji konspiracyjnej. W rocznicę tego wydarzenia od 2011 r. 1 marca jest obchodzony Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych".  To dzień, w którym oddajemy hołd bohaterom walczącym o niepodległość Państwa Polskiego, walczącym o prawo samostanowienia, przeciwstawiających się sowieckiej agresji i narzuconej siłą władzy komunistycznej.
Mimo pandemii nasza szkoła włączyła się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych: uczniowie przygotowali prezentacje i plakaty pt.: „Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni", delegacja szkoły wraz z panią wicedyrektor Magdaleną Lach-Zwierz uczestniczyła w uroczystej Mszy Świętej i złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą „Żołnierzy Niezłomnych".