Dzień Kobiet w 5a i 5b

Dzień Kobiet uczniowie obu klas spędzili na wycieczce w Radzionkowie i Zabrzu. W Radzionkowie zwiedzaliśmy Muzeum Chleba. Powstało ono z szacunku do historii i z potrzeby serca. Zgromadzone eksponaty, zbierane przez wiele lat, pokazują wszystko co służyło wytwarzaniu chleba i wszystko co o szacunku dla chleba zaświadcza. Gośćmi szczególnie ważnymi w Muzeum Chleba są dzieci, bo od szacunku dla kromki chleba, tej naszej strawy powszedniej już tylko krok do szacunku dla najbliższych, do kraju rodzinnego do otaczającego nas świata. Dyrektor Muzeum opowiadał nam o trudnych latach wojny, którą przeżył, ogromnym głodzie i marzeniu o kromce chleba. Uczniowie własnoręcznie wypiekli chlebek, a potem taki cieplutki z apetytem zjedli. Po Muzeum Chleba zwiedzaliśmy kopalnię węgla „Sztolnię Królowej Luizy” w Zabrzu.  Oprócz świetnej zabawy czekała nas również solidna dawka wiedzy. Dowiedzieliśmy się m.in. czym jest kultura śląska, kim jest hajer, jak powstaje węgiel, jakimi sposobami wytyczano pod ziemią kierunki świata itp. Płynęliśmy łódkami pod ziemią wśród multimedialnych pokazów i pięknych kolorowych świateł. Była to niezapomniana przygoda, która zachwyciła nas i zainspirowała do dalszego poznawania świata.