Dzień Jabłka

23 stycznia 2014r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Jabłka. Na korytarzach szkoły wyeksponowane zostały dekoracje przedstawiające różne odmiany jabłek. Członkinie Samorządu Uczniowskiego odwiedziły każdą klasę IV-VI  i krótko zapoznały swoich kolegów i koleżanki z właściwościami odżywczymi tych owoców. Dodatkową atrakcją był konkurs plastyczny pod hasłem "Dobroczynny wpływ jabłek na organizm człowieka", przeprowadzony wśród uczniów klas I - VI.
W kategorii klas I-III  najlepszą pracę wykonała Hanna Zwierz z klasy Ib. Wyróżnienia otrzymali uczniowie klasy IIIb: Jaśmina Bellamacina, Hubert Stojek oraz Patrycja Stępień.
W kategorii klas IV-VI najlepszą pracę wykonała Daria Wróblewska z klasy IVa. Wyróżnienia otrzymali: Adam Wiśniewski z kl. Va oraz Natalia Gębura z kl. Vb.
Nagrody w konkursie ufundował Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło PCK.
Z prac konkursowych powstała gazetka na temat zdrowotnych właściwości jabłek.
Podsumowaniem dnia była wspólna konsumpcja tych owoców, ufundowanych przez prywatnego sponsora (z którym współpracę nawiązały opiekunki SK PCK i SU).
Celem wyżej opisanych działań było promowanie wśród uczniów zdrowego odżywiania. Dzień Jabłka nawiązuje do programu profilaktycznego szkoły oraz programów wychowawczych klas. Za zorganizowanie i przeprowadzenie Dnia Jabłka w naszej szkole odpowiedzialni byli członkowie SK PCK i SU wraz z opiekunami panią Agnieszką Krupą i panią Ewą Maj - Czerwińską.