Dzień Europy

Dzień Europy  to święto, które obchodzimy 9 maja. W tym roku postanowiliśmy sprawdzić wiedzę naszych uczniów na temat Europy w konkursie „1 z 12”. Każda klasa wybrała 2 uczniów, którzy zmagali się z trudnymi pytaniami. Najlepszą zawodniczką okazała się Julia Hrapkowicz z klasy Va. Potem wybraliśmy Szkolną Miss Europy. Kandydatki zobowiązane były do przygotowania stroju, nawiązującego do wylosowanego kraju i dokonania krótkiej prezentacji kraju. Jury w składzie: pani Karolina Karkocha, Pani Marzena Grdeń i pani Agnieszka Fąfara wybrało Magdalenę Kurp na Miss Europy. Każda klasa przygotowała również plakat o wylosowanym kraju. W trakcie przerw uczniowie mogli pogłębić wiedzę o Europie losując i odpowiadając na pytania na przygotowanych uprzednio straganach. Za dobrą odpowiedź otrzymywali niespodzianki.